Kérlek a társalgóba csak olyant írj másról, amit magadról sem tartanál sértőnek. Más nickjét nevét ne használd, ha valamit írsz vállald a nevedet. A trágársággal magadat minősíted. Köszönöm, hogy betartod.
A torténelem során...
A papság..
A nők szerepe a templomban
Papság
Papság
A történelem során kevés kultúra volt a vallással olyannyira átitatva, mint az ókori egyiptomi. Nem meglepő hát, hogy a papság csaknem olyan nagy hatalommal és tekintéllyel rendelkezett, mint a fáraók. A papok az istenek földi küldötteinek számítottak
A papok szerepe
A papok az ókori Egyiptomban nem hivatásként választották pályájukat, hanem születésük révén lettek pappá. A papság óriási hatalommal és tekintéllyel rendelkezett, de a mai papokkal ellentétben nem álltak közvetlen kapcsolatban a néppel – a templomokba a köznép be sem léphetett.
Feladatuk az istenek szolgálata volt, ami az istenek felébresztését és nyugovóra térését kísérő napi templomi szertartások elvégzésében állt. Fehér ruhát viseltek, a fejüket kopaszra borotválták, és nagyon nagy gondot kellett a tisztaságra fordítaniuk. A papok egyben állami hivatalnokként is dolgoztak, ami nagy hatalmat adott a kezükbe. Ennek fejében napi élelmiszeradagot kaptak (az istenek az 'adományokat' csak képletesen fogyasztották el).
A papság csak ideje egy részében dolgozott vallási tisztségviselőként, általában minden három hónapból egyet. A papok művelt emberek voltak, és fennmaradó idejüket más hivatásnak szentelték, például gyógyítottak vagy ítélkeztek.
A nők szerepe a templomban
A nők tevékeny szerepet játszottak az egyiptomi templomok hétköznapi életében. Az Óbirodalom és a Középbirodalom idején sok előkelő származású nő szolgált papnőként – különösen Hathor és Neith istennő templomaiban. Közepes papi rangnál feljebb azonban nem jutottak, az Újbirodalom idejére pedig a papnők teljesen eltűntek. A nőket ekkor már kizárták a templomok ügyintézési feladatainak az ellátásából is.
Néhány templomi szerep azért még megmaradt a nőknek, lehettek zenészek, táncosok vagy az 'ajtók lepecsételői'. A zenészek himnuszokat énekeltek, és a csörgőszerű hangszeren, a szisztrumon játszottak. A női zenészek egy magasabb rangú női zenész, a zenésztársulat vezetője alá tartoztak. Míg az összes férfi zenész az alsóbb osztályokból származott, a nők között mindegyik társadalmi réteg képviselője megtalálható volt, és sokan önkéntesként, ingyen dolgoztak.