A csakra szanszkrit szó, jelentése "kerék". Ez a megnevezés a tisztánlátóktól ered, akik már az ősidőkben képesek voltak az emberi aurát és csakráit mindenféle segédeszköz nélkül is látni. A csakra forog, miáltal úgy néz ki, mint egy mozgó kerék. Ezek a forgásirányok minden élőlénynél, férfiaknál, nőknél, időseknél és gyermekeknél, növényeknél és állatoknál azonosak. Minden csakrának elsősorban biológiai funkciója van. A csakra a fizikai test megfelelő testrészének idegeivel áll közvetlen kapcsolatban. Az idegrendszeren keresztül látja el energiával és ezáltal információkkal is a szerveket, végtagokat és a sejteket. Ha a test egy területén például egy szerv aktivitása által energiatöbblet keletkezik, akkor a megfelelő csakra a környezetbe vezeti el a fölösleges energiát. Ha a táplálékláncon át valamilyen okból megszűnik a test energiaellátása, az ember a képes bizonyos ideig a csakrákon keresztüli energiaellátás segítségével is tovább élni. Ezzel szemben a csakra nem képes a tevékenységét teljes mértékben beszüntetni. Egészen lassú mozgásban marad, és a megfigyelő azt gondolhatja, hogy teljes nyugalomban áll Ha egy csakra teljesen leállna, úgy körülbelül 3 percig tartana, amíg a fizikai testnek a csakrán át energiával ellátott sejtjei meghalnának.
Ellenben lehetséges az, hogy a csakrák energiafelvétele akadályoztatva van. Mivel az energiafelvétel során az energiánkat energiánkat a fákkal, növényekkel, állatokkal, ásványokkal és más emberekkel kicseréljük, illetve energiát veszünk fel tőlük, egy nagyvárosi ember érezhetően befolyásoltnak tekintheti energiaellátását például az elektromos energiamező által. A zöldben való tartózkodás során azonban érezhetően javulhat energiaellátása. Itt nincs lehetősége az elektroszmognak arra, hogy akadályozza az energiafelvételt. Környezetünk károsítása azonban - mint ahogyan azt az erdők pusztulása is mutatja - automatikusan szűkös energiaközvetítést idéz elő. Hosszú távon nézve tehát az ember a környezet károsításával elpusztítja saját energiaellátását. Lassan, de biztosan megöljük önmagunkat!
Mivel az aura színes, és a csakrák auránk részei, ezért - természetesen - a látók a csakrákat is színesben látják.
Csakrák
( Hindu )
Az emberi testben 7 fő csakra - energiaközpont - található, amelyek a legfőbb szervekkel és egymással is kapcsolatban vannak. A köveink a csakrára téve fejtik ki a legerősebb, és mindig pozitív, javító hatásukat.
Csakrák: a megfelelő kő
1. muladhara: a farcsonton helyezkedik el: achát, gránát, hematit, jáspis, rubin,
2. svadhisthana: a köldöktől kicsit balra, 3-4 ujjnyival lejjebb: karneol,
3. manipura: a köldök felett 3ujjnyival: citrin, tigrisszem, topáz, turmalin,
4. anahata: csecsemőmirigy tájékán: krizoberill, krizopráz, korall, malachit,
5. visuddha: a nyakon: borostyán, gyöngy, holdkő, kalcedon, opál, türkiz,
6. ajna: a homlokon: hegyikristály, lapis lazuli, sólyomszem, zafír,
7. shasrara: a fejtető: ametiszt, gyémánt, hegyikristály, tenyéren és lábon lévő idegvégződések obszidián, turmalin

|